Dne 1. dubna nás navždy opustil kolega, pedagog, historik a pracovník sedlčanského muzea Jiří Páv.

Vedle své pedagogické činnosti na místním gymnáziu, jehož byl také dlouhou dobu ředitelem, se mnoho let věnoval péči o sedlčanské muzejní sbírky. V roce 2002 se dočkal otevření nové muzejní expozice ve zrekonstruovaných prostorách budovy tzv. staré radnice, na jejímž vybudování měl jako kurátor muzejních sbírek největší podíl.

I po dosažení tohoto velkého cíle se na činnosti Městského muzea Sedlčany nadále podílel, pořádal přednášky a instaloval výstavy. Velmi oblíbené byly jeho naučné vycházky po Sedlčanech a blízkém okolí, které ochotně pořádal pro zájemce o regionální historii. Místní oceňovali nejen jeho hluboké historické a místopisné znalosti, ale také jeho moudrost, skromnost a laskavost.

Čest jeho památce.