Regionální literatura
Krajinou s detaily. Vlastním nákladem 2022.
Ve dvaceti kapitolách, řazených podle vydaných ročníků časopisu Vltavské proudy, kniha řadou výňatků, ukázek a odkazů přibližuje život obyvatel regionu v dané době. Časopis akcentoval význam výstavby přehrad na Vltavě, připomínal historii těžby zlata i významné dějinotvorné události.
Záboj – 160 let. Záboj 2022.
Pěvecký spolek oslavil přelomové výročí koncertem a výstavou v KDJS. U příležitosti oslav byla také vydána brožura.
Mýtus architekta – Jan Kotěra 150. Akademie výtvarných umění, Pravý úhel, VŠUP 2022.
Kniha, vydaná ke 150. výročí narození architekta, designéra, výtvarníka, pedagoga, organizátora a urbanisty Jana Kotěry, obsahuje deset kapitol od historiček a historiků architektury obsahujících nové interpretace Kotěrova díla a jeho témata, jimž dosud nebyla věnována pozornost.
Spolek divadelních ochotníků. 180 let (1841-2021). SDO 2021.
Brožura vydaná vlastně k dvojímu výročí, které spolek oslavil: 180 let od prvního odehraného představení a o rok později uplynulo 30 let od novodobého zápisu spolku, který nyní funguje jako samostatný subjekt.
Sedlčansko. Krajina v srdci Čech. PB tisk 2021.
Přijměte pozvání na nevšední putování Sedlčanskem, krajinou na pomezí středních a jižních Čech, která si dokázala i v těžkých časech udržet ráz starých Čech. Mozaika polí, luk a lesů, menší městečka a vesnice okrášlené gotickými a románskými kostelíky, k nim cesty, úvozy s kamennými tarasy, rybníky s žulovými balvany – to je jen malý výčet zdejších krás.
Český Merán ve staletích. Vlastním nákladem 2021.
Sebrané spisy autora publikované již dříve nejen v lokálních sbornících připravila k ucelenému vydání posmrtně autorova rodina.
100 let fotbalu v Sedlčanech. Tatran Sedlčany 2021.
Nová kniha s názvem 100 let fotbalu v Sedlčanech (období 1971–2021) nepřímo navazuje na publikaci vydanou v roce 1971, která vyšla k příležitosti 50. výročí.
Dobrodružství cyklistiky | Éra vysokého kola. Regionální muzeum v Kolíně 2021.
Po deseti reprízách výstavy "Dobrodružství cyklistiky" se za přispění MK ČR a Středočeského kraje podařilo vydat knižně doprovodný katalog. Kniha se věnuje počátkům cyklistiky v Evropě a v Rakousko-Uhersku. V hlavní katalogové části prezentuje zhruba třicet kol ze středočeských muzejních sbírek na detailních fotografiích s krátkým popisem.
Sv. Bartoloměj, kostel v srdci Milevska. Vlastním nákladem 2021.
V úvodní části knihy je nejdříve popisován starý kostelík, který stával na místě současného chrámu. Další kapitoly jsou však už zcela zaměřeny na historii nového kostela, od získávání finančních zdrojů, přes přípravu stavby, výstavbu kostela, jeho slavnostní vysvěcení až po současnost.
Sedlčanský uličník. Ulice pojmenované po významných osobnostech. Sedlčany 2021.
Brožura věnovaná tématu názvů ulic a náměstí obsahuje medailonky osobností, jejichž jméno nesou, a stručně se zmiňuje o dřívějších názvech těchto míst.
500 let Štětkovic. 1521-2021. Štětkovice 2021.
Brožura vydaná ke krásnému kulatému výročí obce mapuje nejdůležitější milníky jejích dějin.
Lidové stavby Středočeského kraje. Foibos 2020.
Středočeský kraj, uprostřed země s Prahou ve svém středu, je místem, kde se setkávaly, střetávaly a utvářely různorodé kulturní proudy. Historický vývoj zde vyústil v nesmírnou bohatost regionálních typů i lokálních forem lidových staveb a použitých druhů stavebních materiálů a konstrukcí. Není náhodou, že v kraji je deset vesnických památkových rezervací, dvacet šest vesnických památkových zón s ucelenými soubory lidových staveb a stovky dalších jedinečných lidových staveb.
Poklad z Hrachova. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích 2020.
V roce 2018 byl při orbě nalezen u obce Hrachov nedaleko Sedlčan rozsáhlý soubor mincí. Kniha popisuje okolnosti jeho nálezu a hlavně postup jeho zpracování. Součástí knihy je podrobný katalog nálezu.
Příbramsko: Ráj betlémů. Vlastní nákladem za přispění Středočeského kraje 2020.
Jedná se o přepracované, rozšířené vydání publikace Příbramské Vánoce, jesličky a tvůrci betlémů, která vznikla ve spolupráci Stanislava Sloupa s etnografkou Drahomírou Daňkovskou v roce 2001. Oproti původní verzi je nová Sloupova kniha bohatší o kapitolu věnovanou jezuitským betlémům a v několika odstavcích autor stručně zmiňuje i další zdejší fenomén, loutkové divadlo.
Toulava: Od Tábora až k nám… Sezimovo Ústí 2019.
Krásný dárek a suvenýr z turistické oblasti Toulava. Najdete v ní více než 200 úchvantých fotografií krajiny, památek a zákoutí Toulavy. Kniha je rozdělena do osmi částí. Každá z nich ukazuje jeden z regionů turistické oblasti – Táborsko, Bechyňsko, Milevsko, Sedlčansko, Čertovo břemeno, Mladovožicko, Soběslavsko a Pod horou.
Petrovice – 800 let (1219-2019). Obec Petrovice 2019.
Kniha zpracovává historii Petrovic komplexně, obsahuje mimo jiné seznamy majitelů jednotlivých domů, historii farnosti nebo se věnuje velmi výrazně i židovské komunitě, která byla v obci velmi silná.
Zdroj: https://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/petrovice-pokrtily-knihu-mapujici-jejich-historii-20191029.h
Žulové krajiny středních Čech. Dokořán 2018.
Tato kniha je návodem, jak se dívat v místech, kde jsme toho ještě nedávno mnoho neviděli. Je chválou nenápadně sloužících žul a oslavou obyčejných krajin.
Petrovičtí obyvatelé na frontách a v zázemí za 1. světové války. Petrovice 2018.
Příběhy a osudy rodin, které válka zasáhla. Podle kronik, korespondence, zápisků vojáků, rozhovorů s pamětníky.
Historie Kosovy Hory. Kosova Hora 2018.
Kniha mapuje historii obce, která nyní čítá 750 let. Jedná se o první ucelený přehled historických událostí důležitých pro její vývoj.
Pomníky a památníky světových válek na Příbramsku. SOA v Praze – Státní okresní archiv Příbram, Hornické muzeum Příbram, Městské muzeum Příbram 2018.
Lokality jsou řazeny abecedně a jejich přesnou polohu určují souřadnice GPS. V každém záznamu je ocitován popis pomníku či památníku. Nechybí ani nápis na pomníku či památníku v plném znění, který je doplněn dalšími údaji o osobách na něm připomínaných a o válečných událostech s ním spojených. Publikace je tedy i historickým přehledem o dění za světových válek v jednotlivých lokalitách.
Vodní mlýny Sedlčanska na prahu modernizace. Mětské muzeum Sedlčany 2017.
Autorka se zaměřila na provoz mlýnů z hlediska jejich hospodářství a probíhající modernizace. Publikace má přehledný charakter katalogu mlýnů bývalého sedlčanského soudního okresu v období industrializace – postupuje podle jednotlivých vodních tocích od pramene. Zohledněny jsou zde také mlýny, které se nacházely na hranici sousedních okresů, ovšem svým provozem či historickým vývojem souvisely s obcemi na Sedlčansku.
Sedlčanské paměti ze 17. století. 2017.
Kniha přibližuje dějiny města Sedlčan především v 17. století. Kniha se však věnuje historii města od počátku jeho osídlení až po první čtvrtinu 18. století. Uvedené časové období bylo vybráno s ohledem na nejstarší sedlčanské paměti, jejichž edice je nedílnou součástí a motivem sepsání této publikace.
Zabráno pro SS. Naše Vojsko 2016.
Krajina jižně od Prahy, sahající od Sázavy až po Sedlčany, byla v době okupace vybrána, aby se stala výcvikovým prostorem Waffen-SS. Během let 1942–1944 zde vzniklo největší cvičiště, jaké české země poznaly.
Kniha poutavým jazykem přibližuje historii jeho zrodu, od prvních návrhů až po využívání příslušníky SS. Jednotlivé kapitoly ukazují, jak nacistické požadavky stále rostly, byla zabírána vesnice za vesnicí a desetitisíce lidí přišly o svůj domov. Místo nich přicházeli muži pocházející z celé Evropy, kteří se měli stát předvojem Velkoněmecké říše…
Tajemné životy Jakuba Krčína. Academia 2015.
Publikace Tajemné životy Jakuba Krčína se zaměřila především na méně známé úseky života geniálního rybníkáře, kterého pojí se Sedlčanskem závěrečný úsek jeho bohatého a dramatického života. Dozvíme se, kde jsou rybníky s názvem Krčín, ve kterých domech žil v jižních Čechách i proč vznikly názvy Krčínka, Krčínův dub či Krčínův vrch. V knize nechybí množství emotivních snímků nejen ze Sedlčanska, ale i dosud nepublikované záběry ze zaniklých nebo málo známých staveb Jakuba Krčína i jejich interiérů od M. Dlouhého, M. Holečkové a P. Mejstříkové.
Slavní i zapomenutí. Academia 2015.
Publikace, vycházející v rámci oslav 125. výročí založení České akademie věd a umění, představuje soubor podobizen vybraných českých vědců a umělců 19. století uložený v Archivu Akademie věd České republiky a tvořený perokresbami Maxe Švabinského a Arna Naumana. Umělecky jedinečnými portréty a k nim připojenými biogramy připomíná našim současníkům známé i dnes již zapomenuté osobnosti, jež se významně podílely na intelektuálním a kulturním rozvoji českého národa v průběhu 19. století, mezi nimi i mnohé členy a představitele České akademie věd a umění.
Tenkrát v Sedlčanech. Městské muzeum Sedlčany 2015.
Autor historickým výkladem i formou povídek předkládá mozaiku života Sedlčan koncem devatenáctého století, počátkem dvacátého a v období mezi dvěma světovými válkami. Základem jsou staré pohlednice a fotografie, seřazené podle toho, jakou část města vyobrazují, nad nimiž se autor pozastavuje a připomíná sedlčanské rodáky, zvyky, zajímavosti apod. Součástí knihy je také kapitola Sedlčany v datech, doposud nejucelenější výčet událostí významných pro naše město.
Deník Bronislavy Herbenové. Nová Forma 2014.
Bronislava Herbenová, rozená Foustková (20. října 1861 Brno – 7. března 1942 Praha) byla českou autorkou knih pro děti a překladatelka z ruštiny a francouzštiny. Za Jana Herbena se provdala po krátké dráze učitelky roku 1892, kdy jejich známost trvala již dvanáct let. Dalo by se říci, že Jan Herben byl šestapadesát let hlavou jejich vztahu a Bronislava krkem, který tou hlavou otáčí… Díky deníku, který po sobě zanechala, se nejen dozvídáme o rodinných strastech, jako jsou porody, potraty nebo láska a nevraživost mezi příbuznými, ale také mnohé o životě pražské a votické společnosti končícího 19. století.
Okresní hejtmanství Sedlčanské. GARN 2015 (reprint).
Autor zachycuje historii uvedených 3 okresů od počátku osídlení do doby vydání díla. Jde o významné události jako války, morové nákazy, pohromy a obrovský hladomor v letech 1770 – 1773 v důsledku neúrody. Ale také statečnost lidí, s jakou jim čelili. Dovídáme se, jakým způsobem obyvatelé zajištovali obživu v zemědělství, o rozkvětu řemesel a později průmyslových odvětví. Je uvedena vrchnostenská držba jednotlivých panství, vznik a popis cenných historických památek – hradů, kostelů, zámků. V závěru každého okresu je umístěn Rejstřík jmen, osob a míst.
Kapličky a drobné sakrální stavby Sedlčanska. Sedlčany 2014.
Kameny a skály Sedlčanska. Praha a Radeč 2014.
Janek z hor. Praha 2014.
Stopou dějin Sedlčanky. Posázavský Pacifik 2014.
Lidé od vody. Nakladatelství J&M Písek 2014.
Čtenáři se v knize seznámí s historií voroplavby v Čechách od jejích počátků. Faktické údaje doplňuje autentické vyprávění starých vorařů. Aby autoři přiblížili čtenářům plaveckou hantýrku, ponechali tato vyprávění bez jazykových úprav, tak, jak byla zaznamenána. Připravovaná kniha kromě voroplavby a života na vodě sleduje i život v osadách na břehu řeky a věnuje se i dalším řemeslům, která s voroplavbou souvisela. Knihu doplňuje velké množství dobových, dosud nepublikovaných fotografií a dokumentů, které vydaly rodinné archivy i muzejní sbírky.
Hvězdná obloha. 2013.
Čeněk Habart – Sedlčansko (Fotografie z let 1893-1902). 2013.
Publikace fotografií Čeňka Habarta, která představuje fotografickou tvorbu tohoto významného regionálního historika, kronikáře a fotografa na přelomu 19. a 20. století tak, jak ji vnímali naši předkové.
120 let sedlčanské střední školy (SOU). Sedlčany 2007.
Paměti dávných křížků. Pelhřimov 2007.
Co byl BIOS. Sedlčany 2007.
Vltava v zrcadle dobových pohlednic. Příbram 2007.
Živohošťská farnost – její historie a současnost. Praha 2007.
Přírodní zajímavosti Sedlčanska. Pelhřimov 2007.
Vltava. Vašut 2007.
Kapličky a drobné sakrální stavby Sedlčanska, 1. díl. Sedlčany 2006.
Paměti Čertova břemene. Pelhřimov 2006.
Paměti plané růže. Pelhřimov 2006.
Orlický kraj ve fotografiích a vzpomínkách pamětníků. Orlík n. Vlt. 2006.
Poutník Mácha. Příbram 2006.
Vltava v proudu času. Sedlčany 2006.
Co odnesl čas a vltavská voda. Příbram 2006
100 let TJ Sokol Kosova Hora. Kosova Hora 2006.
Toulavé boty krajinou srdce: Naše Brdy. Příbram 2006.
Lidová architektura na Sedlčansku. Sedlčany 2006.
Na vandru. Brno 2006.
Praha-Prčice. 40 ročníků pochodu. Sedlec-Prčice 2006.
Svatojánské proudy. 2006.
Orlík nad Vltavou a Staré sedlo a krása skrytá pod hladinou. Orlík nad Vltavou 2005.
Maršovická ohlédnutí. 2005.
Kniha živých – hovory s pamětníky 2. sv. války. Karmelitánské nakladatelství 2005.
Vytrubování obecních pastýřů. Příbram 2005.
Energie krajiny. ArchET 2005.
Sedlčanskem po stopách Jakuba Krčína. 2. vyd. Rodiče 2005.
Setkání rodáků Příčovy 2005. Příčovy 2005.
Josef Suk, tematický katalog skladeb. Praha 2005.
Vltavská žula & Klobouček. Příbram 2005.
Sborník příspěvků ze semináře k 70. výročí úmrtí Josefa Suka (Městské muzeum Sedlčany – 25. května 2005). Česká hudební společnost – Společnost Josefa Suka 2005.
Na staré řece. Příbram 2005.
Památce Františka Bučila, děkana v Sedlčanech. Sedlčany 2005.
Josef Suk: dopisy o životě hudebním i lidském. Praha 2005.
Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 3. Eminent 2005.
Židé na Milevsku. Milevsko 2005.
První putování za kapličkami Českého Meránu a jeho okolí. Sedlec-Prčice 2004.
Krásná Marjánka z Bolešína. Vlastním nákladem 2004.
Sedlčanskem po stopách Jakuba Krčína. Městské muzeum Sedlčany 2004.
Sdružení obcí Sedlčanska. 2. vydání. Tango Praha 2004.
Krajem lidí a kamenů II. Petrovice 2004.
Učitel Jaroslav Pešata. Duchcov 2004.
Archeologie v regionálním tisku (Podbrdsko, Sedlčansko). Praha 2003.
Jakub Krčín z Jelčan. Rodiče 2003.
Alois Musil zvaný Músa ar Rueili. Brno 2003.
Kamenný svět. MH Beroun 2003.
Tajemná místa od Blaníku k Sušici. MH Beroun 2003.
Podplukovník Josef Balabán. Rybka Publishing 2003.
Borotická farnost 1253-2003. Dobříš 2003.
100 let sedlčanské radnice 1903-2003. 2003.
Soupis židovský rodin v Čechách 1793. Praha 2003.
Záhadné Sedlčansko – Tajemnou českou krajinou. Start Benešov 2003.
Plavecké historky. Písek 2003.
Záchranné archeologické výzkumy. 2003.
Zlato na Novoknínsku. 2003.
Národopis Milešova nad Vltavou a okolí. Příbram 2002.
Staletí pod hradními okny. Maroli Praha 2002.
Lobkowiczové – dějiny rodu. České Budějovice 2002.
Lidská tvář Josefa Suka. Benešov 2002.
Legionáři z Příbramska. Příbram 2002.
Výběr významných měst, obcí, firem a institucí České republiky 2002 – Příbramsko, Dobříšsko, Sedlčansko. Kompakt 2002.
100 let SDH v Kuní. 2001.
Přední Chlum. Solenice 2001.
Kalendář Sedlčanska 2002. 2001.
Příběh kapliček: drobné sakrální objekty na Benešovsku. 2001.
Milován a sledován (Prokop Chocholoušek). 2001.
Sidonie Nádherná z Borutína a její přátelé. Praha 2001.
Český Merán – Tajemnou českou krajinou. Start Benešov 2001.
Velký slovník osobností příbramského okresu. Příbram 2001.
Vrchotovy Janovice. Maroli Praha 2001.
Vodní mlýny v Čechách II. Libri 2000.
Sdružení obcí Sedlčanska. 1. vydání. Tango Praha 2000.
Střípky z historie Křečovic. Křečovice 2000.
Historie Uhřic. Sedlec-Prčice 1999.
Radíč 1899-1999, výročí České hasičské jednoty – 100 let. Radíč 1999.
Příběh naší vesnice (Rovina). Sedlčany 1998.
Vltavská linie (opevnění). 1998.
Milevsko a okolí. Milevsko 1998.
Kronika Vrchotových Janovic. Praha 1998.
Dobříš – město na Zlaté stezce. Maroli Praha 1998.
Petrovice u Sedlčan (120 let SDH). 1998.
Dublovice – 770 let (1228-1998). Dublovice 1998.
Průvodce Jubilejní výstavou Sedlčany. 1998.
Příbram v průběhu staletí. Příbram 1998.
Průvodce Sedlčany, Sedlčanskem a naučnou stezkou Drbákov. 1998.
50 let gymnázia v Sedlčanech. 1997.
Činnost spojeneckého letectva nad Sedlčanskem. 1997.
TJ Sokol Sedlčany, Sole Cup. Sedlčany 1997.
MUDr. Bohuš Kareš. 1997.
Jiří Tywoniak (1919-1995). Benešov 1997.
Historie a současnost Zvláštní školy v Sedlčanech. 1997.
Střední Povltaví – článek z časopisu Země koruny české. 1997.
Zmizelá Vltava. Barok&Vox 1996.
Dějiny Kamýka nad Vltavou. Česká expedice 1996.
Milevsko a jeho kraj. Milevsko 1996.
Dějiny Židů na Sedlčansku 1918-1945. 1996.
Vývoj Milevska a okolí od pravěku až do roku 1939. Milevsko 1939/1996 (reprint).
30. výročí prvních absolventů mlékařského učiliště. Sedlčany 1995.
Katalog služeb pro návštěvníky Sedlčan. RIS Sedlčany [1995?].
Milešov, Klenovice a Přední Chlum. Milešov 1995.
První putování za kapličkami Českého Meránu. Sedlec-Prčice 1995.
100 let dobrovolného sboru hasičského v Hrabří. 1995.
Setkání rodáků – Příčovy 1995.
Záchranný archeologický výzkum v Sedlčanech. 1995.
Slivice 1995 – poslední události 2. sv. války na Příbramsku. Příbram 1995.
Sedlčansko, Sedlecko a Voticko, 4. díl. 1994.
Deváté Blahoslavenství. 1994.
Pamětní listina in memoriam J. Macháčka. 1994.
Kamenná sloupková boží muka ve středních Čechách. 1994.
XXX. Sukovy Sedlčany. 1994.
100 let místní dráhy Sedlčany-Olbramovice. 1994.
Toulky Příbramskem. Příbram 1994.
Ota Janeček – z korespondence v letech 1954-56. Pelhřimov 1994.
Sedlčany. 1994.
Mé vzpomínky na Mistra Josefa Suka. Sedlčany 1994.
70 let Sboru dobrovolných hasičů v Solopyskách. 1993.
Paměti plané růže. Sedlec-Prčice 1993.
Budova bývalé hospodářské záložny v Sedlčanech. 1993.
60 let hokeje v Sedlčanech (1933-1993). Sedlčany 1993.
30 let lesnického učiliště Třebnice. 1993.
Sedlčanský kalendář 1993. Sedlčany 1993.
Tajemství zámeckého šaška z Vrchotových Janovic. 1993.
Pravěk Sedlčanska. 1993.
Sukovy Sedlčany 1993. KDJS 1993.
Bejvávalo (dotisk). Sedlčany 1992.
Povodí Vltavy (kaskáda). 1992.
Staré jihočeské chalupy. Vesmír Praha 1992.
Psané skály. 1992.
Kostelní betlémy Sedlčanska. Sedlčany 1991.
Ochotnické divadlo v Sedlčanech – 150 let. KDJS. 1991.
100 let Sokola v Sedlčanech. 1990.
Votice. 1990.
Český šlechtic František Schwarzenberg. Praha 1990.
Sukovy Sedlčany – 35. výročí KDJS. 1989.
Příbramsko za heydrichiády. Příbram 1989.
5×5 pozvání, Přijďte k nám… Praha 1988.
50 let požárního sboru Příčovy 1938-1988. 1988.
Po stopách brdských partyzánů. Praha 1988.
Z regionálních dějin příbramského okresu, č. 3, 4, 5. 1988.
Sborník k 100. výročí založení zemědělské školy. Sedlčany 1987.
Lidový oděv na Benešovsku. UK Praha 1987.
Léta okupace na Benešovsku I. Benešov 1987.
Do druhé poloviny 80. let – volby 1986
Po stopách obce Kovářov. 1986.
Sedlčansko ve výtvarném umění. 1986.
Benešovsko, Podblanicko. Praha 1985.
Oddíl lyžování TJ Tatran Sedlčany (25 let). 1985.
50 let kopané v Sedlčanech. 1985.
100 let tělesné výchovy v Sedlčanech. 1985.
Láska se oplácí láskou. Sedlčany 1985.
Hudební folklor v oblasti Sedlčanska. 1985.
XX. Sukovy Sedlčany 1984.
30 let KDJS v Sedlčanech. 1984.
Za příbramským malířem Josefem Bosáčkem. Příbram 1984.
František Třeštík (1894 – 1982). Milevsko 1984.
Bedřich Horálek. 1983.
Z tenisové minulosti Sedlčan. 1983.
Kapitoly z dějin zdravotnictví na Sedlčansku. Sedlčany 1983.
100 let Městské knihovny v Sedlčanech. 1982.
Gymnázium Sedlčany 1972-82. Benešov.
Odkaz budoucnosti – příbramské gymnázium za heydrichiády. Příbram 1982.
Ema Destinnová. Praha 1981.
Sedlčany 1981-85 – volby. KDJS 1981.
Státní přírodní rezervace Drbákov-Albertovy skály. 1981.
30 let KDS Sedlčany. 1980.
100 let ZO Českého svazu včelařů v Sedlčanech. 1980.
Historicko-vlastivědná bibliografie okresu Benešov. Benešov 1980.
Josef Suk a hudební secese. Brno 1980.
Lidé bez domova. 1980.
25 let KDJS v Sedlčanech. 1979.
Břetislav Benda. KDJS 1978.
Bibliografie J. Tywoniaka. 1978.
Lidé bez domova. 1978.
100 let požární ochrany v Počepicích. 1976.
Sedlčany 1976-1980.
Sedlecko v odboji a budování. Benešov 1975.
700 let Kosovy Hory. 1972.
90 let Městské lidové knihovny v Sedlčanech. 1972.
Výroční zpráva gymnázia v Sedlčanech. 1973.
Sedlčanský sborník. 1971.
Výroční zpráva gymnázia v Sedlčanech 1968-1970.
Soupis traťových jmen v obci Dublovice, Břekova Lhota. (Diplomová práce). 1972.
Sedlčany v době utrakvismu. s. a.
Lhota Břekova (rukopis). s. a.
Říše Františků (rukopis). [1968]
Sedlčansko. Automotoklub 1967.
Hrazany – keltské oppidum na Sedlčansku. ČSAV 1965.
Lití olova. Praha 1964.
Z rozhraní stol. 19. a 20. (rukopis). s. a.
Ze středního Povltaví (rukopis). [1960]
Sedlčanský kancionál Kopidlanského v hudebním oddělení Národního musea. Zvláštní otisk z časopisu Národního musea, oddíl společenský, č. 2, 1959.
Příspěvek k chronologii jihočeského pozdního Halštatu. AÚ ČSAV. 1957. (Krašovice)
Úspěchy budování socialismu na Sedlčansku. [1957]
Dějiny dolování v obvodu Krásná Hora-Milešov. 1953.
Osmá okresní konference KSČ Sedlčany. 1952.
Berní rula 31 – Kraj Vltavský. Praha 1951.
Nad kolébkou sedlčanského ochotnického spolku. 1949.
Sedlčanské tóny Mánesovy palety. Sedlčany 1949.
Dějiny města Sedlce. s. a.
Stručné dějiny politické obce Ředice. 1949.
Psané skály. Brno 1949.
Kříž a kalich na Sedlčansku. 1948.
Paběrky. Příbram 1948.
Výroční zpráva reálného gymnasia Dr. Františka Drtiny v Sedlčanech. Sedlčany 1948/49.
Účast Sedlčanska na celostátním budování. 1947.
Sedlecko za války a v odboji 1939 – 1945. 1947.
Výroční zpráva státního gymnasia v Sedlčanech. Sedlčany 1947/48.
Josef Jelínek. 1946.
Výroční zpráva státního gymnasia v Sedlčanech. Sedlčany 1946/47.
Ročenka Okresní záložny hospodářské v Sedlčanech. 1941.
Josef Suk – vzpomínková mosaika. Praha. 1941.
Dějiny města Sedlčan. 1938.
Jubilejní výroční zpráva Hospodářské školy (1887-1937). 1937.
Katalog výstavy 1934 v Sedlčanech a průvodce.
Památník okresní výstavy v Sedlčanech 1934.
Spolek rodáků a přátel města Sedlčan. Praha 1934.
Padesát let činnosti okr. hospodářské záložny v Sedlčanech. 1933.
70 let JUDr. Karla Baxy. Orbis 1932.
Statistický lexikon obcí politického okresu Sedlčany. 1931.
Alois Musil, selský synek světovým cestovatelem. Praha 1930.
Seznam knih okr. učitelské knihovny v Sedlčanech. F. Staněk 1929.
Ročenka Městské spořitelny v Sedlčanech. 1929.
Hrady a zámky – Kouřimsko, Vltavsko, Boleslavsko. Praha 1927.
Psané skály. Praha 1927.
Sedlčansko, Sedlecko a Voticko I. – III. díl (a, b, c). Praha 1925.
Průvodce po Sedlčanech a okolí. 1924.
Podmínky dodávání elektrického proudu z městské rozvodné sítě v Sedlčanech. 1924.
Stručná historie města Sedlčan. 1922.
Pamětní list sjezdu rodáků a přátel Sedlčanska. 1921.
Na táboru lidu v Sedlčanech 12. 1. 1919. Praha 1919.
Slavnostní spis v upomínku 50letého trvání Hospodářského spolku. Sedlčany 1914.
Oslava 50leté činnosti spolku Záboj v Sedlčanech. 1913.
Štýrská rýmovaná kronika a Zbraslavská kronika. Vídeň 1913.
Posvátná místa království Českého (vikariáty Kralovický, Vlašimský, Zbraslavský, Sedlčanský a Votický). Praha 1909 a 1912.
Paměti obce předbořické. 1911.
Dr. František Drtina a jeho snahy o povznesení české školy a osvěty. [1909]
Učme se od Židů! Naše vady. Vlastenecké epištoly. 1907.
Na Sedlčansku. Praha 1906.
Následujme Židů a Němců! Naše vady. Druhá epištola. 1905.
Památník vydaný u příležitosti dvacetiletého trvání tělocvičné jednoty Sokol v Sedlčanech 1885 – 1905. Sedlčany 1905.
Pastýřské melodie Sedlčanska. 1900.
Anděl smrti. Vzpomínka na truchlozvěst o úmrtí jeho císařské výsosti korunního prince arcivévody Rudolfa zemřelého 25. ledna 1889. 1899.
Zlatá matička. Velké Meziříčí. 1899.
Paměti starožitného města Miličína a jeho okolí. Praha 1899.
Jubilejní výstava roku 1898 v Sedlčanech.
Katalag hospodářské, průmyslové a školské výstavy v Sedlčanech 1898.
Soupis poplatnictva 14 krajů království Českého. Praha 1898.
Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu sedlčanském. Praha 1898.
Jubilejní výstava v Sedlčanech 1898. Pamětní list.
Postulace křižovnických velmistrů. Praha 1895.
Slavnostní spis v upomínku třicetiletého trvání hospodářského spolku politického okresu sedlčanského 1864 – 1894.
Katalog plodinové, zahradnické a národopisné výstavy v Sedlci. 1893.
Katalog výstavy v Sedlci (6 kusů). Sedlčany. 1893.
Od hole pastýřské až k berle arcibiskupské. Jaroměř 1891
Zprávy zimní hospodářské školy. 1888. 1889. 1891.
Služební řád obecní stráže města Sedlčan. Sedlčany 1887.
Okres Sedlčanský. 1876.
Okres Neveklovský. Praha 1875.
Okres Vlašimský. Praha 1874.
Krátký životopis c. k. polního maršála J. V. Radeckého z Radče. 1858.
Potěšení pohořelým… Praha 1828.
2013 © Městské muzeum Sedlčany | Přihlásit se |