Zprovoznění nového venkovního depozitáře

Muzeum schraňuje i předměty, které nejsou zapsány v Centrální evidenci sbírek MK ČR, protože jsou v dobrém stavu a dá se předpokládat, že je využijeme (z velké části jsou např. duplicitní k těm zapsaným). Původně byly uloženy ve venkovním depozitáři v suterénu domu s pečovatelskou službou, ale tento prostor nevyhovoval z hlediska kapacity a špatného přístupu. V létě loňského roku přišla nabídka od zřizovatele muzea, kterým je město Sedlčany, na využití bývalých komerčních prostor v panelovém domě u obchodního domu Rozvoj. Tato nabídka přišla vhod a byla přijata. Proběhly nezbytné úpravy a na podzim se depozitář vybavil nábytkem a přestěhovaly se předměty. Muzejníci jsou rádi, že při omezeních a přerušeních provozu muzea se podařilo využít situace a dovést tento projekt do zdárného konce. Nový venkovní depozitář umožní muzeu trochu se „nadechnout“, představuje řešení dlouhodobého problému skladování přírůstků.