Podbrdsko XXV – 2018 (30,-)

Věra Smolová: Historie kostela sv. Máří Magdalény v Bohutíně. Marie Ryantová: Barokní slavnost „Rosa“ a další památky v Sedlčanech z počátku 18. století jako manifestace konfesní proměny města. Jiří Pešta: Vražda pastýřky v Horním Lázu roku 1762 (Příspěvek k dějinám hrdelního soudnictví měst Rožmitálu pod Třemšínem a Písku). Václav Větrovský: Zapomenuté torzo křížku mezi Nepřejovem a Větrovem. Jaroslav Kozlík: Vyšší rolnická škola z Plzně byla přestěhována do Březnice. Hana Pátková: Bohuslava Taraby „Autobiografie ve zkratce“. Josef Velfl: Vznik republiky a události tomu předcházející na Příbramsku ve světle vzpomínek přímých účastníků. Arnošt Vošahlík: Tomáš Garrigue Masaryk a Příbramsko. Pavel Hynčica: Historické pohlednice jako typ dobové dokumentace na příkladu Sedlčanska a Sedlecka. Jan Dvořák: Z historie příbramského letiště. Věra Smolová: Z historie Modřovic. Václav Kotrbat: O Turecku a o Rumunsku. Václav Trantina: Jan Němeček, hudební historik. Václav Trantina: František Závorka, velitel skupiny Antimony. František Bártík: Generál Tomáš Sedláček. Václav Trantina: Výročí tvůrců animovaných filmů, rodáků z Příbramska. Josef Velfl: Životní osudy bývalého politického vězně Františka Zahrádky. Rastislav Korený, Veronika Machačová: Zpráva o činnosti archeologického pracoviště Hornického muzea Příbram od 2. 3. 2015 do 1. 3. 2018. Jaroslav Kozlík: Sáhnout si do ran tohoto světa. Perzekuce a rezistence Církve československé (husitské) v letech 1938–1945.