Živé knihy – akce Městské knihovny Sedlčany

Ve dnech 9. a 10. října se v sedlčanské knihovně konal projekt nazvaný Živé knihy. Za téma prvního ročníku byla příhodně zvolena 1. světová válka, jejíž výročí si tento rok připomínáme. Na třech stanovištích, která patřila Ivě Fišerové, Jindřišce Mikoláškové a Pavlu Žakovi, se během čtvrtka vystřídalo celkem 12 skupin žáků 2. stupňů místních základních škol a gymnázia. Každý z vypravěčů se snažil obohatit vnímání světového konfliktu o novou, osobnější zkušenost. Paní Fišerová hovořila o zázemí poznamenaném odchodem produktivní mužské populace, paní Mikolášková pročítala deník svého strýce, který se již z fronty nevrátil, a Pavel Žak přiblížil publiku výzbroj a výstroj českých jednotek. V pátek následovala repríza pro zájemce z řad veřejnosti.