Publikaci historických fotografií Čeňka Habarta můžete zakoupit v pokladně muzea.

Městské muzeum Sedlčany vydává publikaci historických fotografií

„ČENĚK HABART – SEDLČANSKO“

Fotografie z let 1893 – 1902

Publikace fotografií je vydávána u příležitosti 150. výročí narození Čeňka Habarta a představuje tvorbu tohoto významného regionálního historika, kronikáře a fotografa, který tvořil na přelomu 19. a 20. století. Habart fotografoval snímky převážně na skleněné desky formátu 13×18 cm a následně kontaktním způsobem zhotovil kopie na fotografický papír.

Hlavní část prezentovaných fotografií pochází z fondu Městského muzea Sedlčany a je doplněna snímky pocházejícími ze Státních okresních archivů v Benešově a v Příbrami. Pro dokreslení dobové atmosféry našeho regionu bylo vybráno i několik novějších Habartových fotografií, které autor vytvořil pravděpodobně až po roce 1902.
Původní Habartovy historické fotografie byly naskenovány, resp. nafotografovány, případně následně zrestaurovány fotografem Mgr. Martinem Steckerem, který je také autorem grafického provedení díla.
Publikaci uvádí odborný text historika PhDr. Lubomíra Procházky, CSc. a text Jana Kuthana, DiS., který se věnuje Habartovu životopisu.
Předkládaná publikace je tematicky rozdělena na šest oddílů uvedených krátkým úvodním textem. Vlastní fotografie jsou vedle popisných názvů doplněny dobovým Habartovým textem (včetně chyb), který je doslovně citován z autorova čtyřsvazkového díla „Sedlčansko, Sedlecko a Voticko“.

Knížku, která se může stát vhodným vánočním dárkem, si můžete zakoupit od čtvrtka 5. prosince v sedlčanském muzeu a v Regionálním informačním středisku v Sedlčanech.

Vedle českého vydání vychází i plnohodnotné dvojjazyčné vydání s anglickým a francouzským textem.

Rozsah publikace: 165 stran
Provedení: duplex (tónovaný tisk)
Formát: š.235 x v.198 mm
Materiál: matná křída 150 g