Pokrok nezastavíš a otevření nové části stálé expozice

(sobota 24. června od 12 hodin, výstava do 1. října 2017)

Několikaměsíční spolupráce Veterán klubu Sedlčany se sedlčanským muzeem vyústila v dvojici výstavních projektů, které byly uveřejněny ve stejný den. V přízemí muzea byla vernisáží zahájena hlavní výstava tohoto roku s názvem Pokrok nezastavíš aneb Motorismus dříve a nyní, která navazovala na prezentaci rozměrných historických a současných vozidel na náměstí TGM. Současně byla zpřístupněna nová část stálé expozice muzea, která připomíná historii závodního areálu Sedlčanská kotlina, slavné závody a největší úspěchy našich reprezentantů. Úvodní slovo pronesli ředitel muzea David Hroch, prezident Veterán klubu Sedlčany Pavel Chýle, tajemník klubu Ivan Janeček a slavnostní pásku přestříhli senátor a starosta města Jiří Burian a slavný motokrosový závodník Antonín Baborovský. Akce se zúčastnilo všech 13 pozvaných legendárních motokrosových jezdců.