Křest knihy Sedlčanské paměti ze 17. století

(pátek 23. června od 17 hodin)

Autorky Mgr. Šárka Mašková Janotová a PhDr. Marie Tošnerová, Ph.D. představily veřejnosti svoji novou publikaci o dějinách města Sedlčan, kterou doplňuje edice nejstaršího sedlčanského vyprávěcího pramene – pamětí zdejšího měšťana, mydláře a rychtáře Jana Procházky, jehož dům kdysi sousedil s budovou dnešního muzea. Slovo dostali a knize i autorkám vše dobré popřáli ředitel Městského muzea Sedlčany Mgr. David Hroch, ředitel Státního oblastního archivu v Praze PhDr. Daniel Doležal, Ph.D., ředitelka Státního okresního archivu Příbram PhDr. Věra Smolová, ředitel Hornického muzea Příbram PaedDr. Josef Velfl a senátor a starosta města Ing. Jiří Burian. Křest se při právě probíhajícím programu městských slavností těšil nevídané účasti.