Křest knihy Zabráno pro SS

(Kulturní dům Josefa Suka, 8. prosince od 18 hodin)

Pokřtěním knihy Zabráno pro SS, která pojednává o zřízení největšího cvičiště SS, jaké u nás za 2. světové války existovalo, vyvrcholilo mnohaleté badatelské úsilí Tomáše Zouzala. V úvodu vyzdvihl starosta města Sedlčany a senátor Parlamentu ČR Jiří Burian, do jak obtížného podniku se mladý Tomáš Zouzal tehdy pustil. Autor pak zdůraznil, jak je důležité dalším generacím vštěpovat zejména regionální historii, jíž jsou součástí. Své knize vybral za kmotra váženého historika Jiřího Páva. Vlastnímu křtu bylo dále na pódiu přítomno po jednom zástupci z řad ostatních historiků, starostů desítek obcí, které vznik publikace podpořily, a učitelů. Předčítaná pasáž knihy dostala hlas Marie Bazalové a hrou na harfu večer zpříjemnil Amairgil bard Vrchotický.