Jdi za svým snem

(knihovna muzea, čtvrtek 17. listopadu od 16 hodin)

V knihovně muzea se 17. listopadu uskutečnila prezentace dětských projektů, které se realizovaly v rámci projektu volnočasového centra Hnízdo „Jdi za svým snem“. Pod vedením učitelky ZUŠ Sedlčany Diany Pinkasové vzniklo 7 projektů mladých umělců, kteří v krátké prezentaci představili svou roční práci. Poznali jsme mladého řezbáře, spisovatele, tvůrce rodokmenu, režisérky a scénáristky a také mladého stavitele a projektanta. Všichni obdrželi od nadace Patronát Sedlčansko poukázku s finančním příspěvkem na další uskutečňování svých snů. Během večera vystoupilo trumpetové trio pod vedením Stanislava Drozda. V druhé části programu se křtila kniha (ilustrovaný průvodce po Sedlčanech) „To jsou Sedlčany“. Žáci a učitelé ZUŠ vytvořili publikaci, která se inspiruje původním dílem malíře, ilustrátora a spisovatele Miroslava Šaška. Hostem byla ilustrátorka Olga Černá z Nadace Miroslava Šaška.

Program pokračoval od 18 hodin na náměstí T. G. M. v duchu oslav 17. listopadu pod názvem Listopadové setkání u sedlčanské kašny.