leden-březen:
říjen-prosinec:
Út-Pá: 9-12 a 13-16
Ne: 13-16

Polní maršál Radecký a jeho doba

(17. června – 2. října 2016)

V pátek 17. června v 17 hodin byla v Městském muzeu Sedlčany zahájena pilotní výstava letošního roku s názvem Polní maršál Radecký a jeho doba. Radecký se stal významnou figurou napoleonských válek a svou kariéru završil sérií vítězných bitev v severní Itálii, čímž pomohl stabilizovat situaci v jihozápadní části habsburského mocnářství.

Vernisáž výstavy byla součástí programu sedlčanských městských slavností Rosa a úvodní slovo pronesli ředitel muzea Mgr. David Hroch, senátor a starosta města Ing. Jiří Burian, ředitel Hornického muzea Příbram PaeDr. Josef Velfl a předseda Spolku Radecký Praha Ing. arch. Jan Bárta. Kulturní událost příhodně doplnil Straussův Radeckého pochod v podání dechového kvarteta a návštěvníci měli příležitost ochutnat pravý telecí řízek tak, jak si ho údajně na Radeckého doporučení dal připravit císař František Josef I.

2013  ©  Městské muzeum Sedlčany     Přihlásit se