leden-březen:
říjen-prosinec:
Út-Pá: 9-12 a 13-16
Ne: 13-16

Podbrdsko XXII – 2015 (180,-)

Václav Větrovský: Nepřejov – příběh povltavské vesnice. Petr Sládeček: Stavba kostela sv. Vojtěcha na Březových Horách. Hana Pátková: Kaple v Nepomuku. Miroslav Král: Josef Jindřich Loukota, akademický malíř. Martin Jindra: Příbramská náboženská obec Církve československé (husitské) v době nacistické okupace. Josef Velfl: Největší poprava odbojářů z Příbramska v době 2. světové války, 70 let od exekuce v Brandenburgu. Pavel Žáček: Z radiové korespondence skupiny „Fakel“ – k seskokům parašutistů 4. správy NKGB USSR a shozům materiálu na Podbrdsku. František Bártík: Únos letadla OK-SFL a následný proces s únoscem v Rakousku. Jan Dvořák: Není Praha jako Praha aneb Armády nad Rožmitálem. Martin Lang: Ke zrušení Vojenského újezdu Brdy – počátky. hana Weissová, Helena Mašindová: Cesta ke kořenům aneb Náhled do historie několika příbramských rodin. Jaroslav Kozlík: Březnický děkan a vikář Stanislav Suda. Václav Trantina: JUDr. Bohumil Vlasák, 10. ministr financí ČSR. Jaromír Masner: Konec 2. světové války v Kamýku nad Vltavou ve vzpomínkách Amalie Masnerové, rozené Zemanové. Arnošt Vošahlík: Tam, kde skončila válka aneb Co v knize nebylo. Rastislav Korený, Veronika Machačová: Zpráva o činnosti archeologického pracoviště Hornického muzea Příbram od 2. 4. 2011 do 1. 3. 2015. Miroslav Kovář, František Flek: Zapomenutý gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie v Boroticích (okres Příbram). Věra Smolová: Vrchnostenské hospodaření na panství Vysoký Chlumec v 17. a na počátku 18. století. Příspěvek k dějinám českého velkostatku. Martin Lang: Mlýny a lidé města Příbramě hor stříbrných. Věra Smolová: Svět viděný zpomaloučka. Kristýna Doležalová: Synagoga v Příbrami a místní židovské obyvatelstvo.

2013  ©  Městské muzeum Sedlčany     Přihlásit se