Velká válka – Češi na bojištích Evropy

(19. února – 20. března 2015)

15 panelů zhotovených sdružením ANLET představuje hlavní historické mezníky první světové války, zároveň uvádí řadu zajímavých a nepříliš známých faktů o světovém konfliktu. Výstava získává na názornosti vitrínou, jež obsahuje zbraně a vybavení vojáků a legionářů, které jsou jinak očím veřejnosti skryty. S dopadem války na Sedlčany, tedy s osudy místních mužů na frontách a žen s dětmi v zázemí, seznamuje návštěvníky dvojice připravených panelů.

Úvodní slovo od pana ředitele převzal pan Jiří Páv, který mimo jiné vyzdvihl, jak je důležité, aby byli návštěvníci takových výstav informováni o každodennosti života za války. Tak může výstava být ve světle aktuálního dění i svého druhu varováním.

Kulturní program doplnilo dvěma irskými skladbami šestičlenné hudební těleso ze ZUŠ Sedlčany pod vedením Ivety Balkové.