Lukáš Synek – Grónsko

(přednáškový sál městského muzea, pátek 14. listopadu)

Sedlčanský ostřílený cestovatel a přírodovědec Lukáš Synek nás ve své projekci zavedl do západního Grónska…“Přes hory, bažiny a řeky, barevnou tundrou s desítkami jezer, bez signálu, bez osídlení, navzdory nevyzpytatelnému počasí vypravili jsme se do západního Grónska na „Arctic Circle Trail“ – mimořádný trek světové třídy vedoucí podél polárního kruhu z přístavu Sisimiut ke grónskému pevninskému ledovci. Lední medvědi tam zavítají zřídka, komárů je víc a muchniček nekonečně mnoho. Zažili jsme pořádnou zimu, i téměř prázdninové koupání v řece…“ Poutavé vyprávění o nehostinné arktické divočině plné zábavných cestovatelských zážitků, doplněné několika slideshow s podmanivou hudbou nadchlo snad všechny diváky.